Kniha návštev

Dátum 14.04.2009

Vložil Patrik

Titulok Re:Re:Pozorovane utvary

Ahoj Majka,
skor mam dojem, ze tych utvarov bude viac, pretoze od tych cias ako som prvykrat zhliadol tento utvar, pozorujem castejsie nocnu oblohu a v jednom momente takychto utvarov som zhliadol aj 3 naraz, ale zvycajne vidiet tento utvar 1 maximalne 2. Ten obrys trojuholnika nie je jasny, mozno ani pomenovanie nie je presne. Mam sice dalekohlad, ale slaby, poslednu dobu to radsej pozorujem uz volnym okom, spozorujem ten objekt tak, ze je od hviezdy trochu vacsi a zda sa mi, ze blika /zafarbenie akoby trochu aj do cervena v slabych blikajucich impulzoch - zda sa, ze to vyzaruje velku ziaru/ - ale upozornujem, ze lietadlo to nie je a navyse sa zda, ze to stoji na 1 mieste. A vzdy sa to pomaly presuva nejakym smerom, poslednu dobu som vlastne vypozoroval, ze to bud vychadza nad Martinskymi holami, alebo to tam pomaly zapada (v blizkosti vysielacov). To com som spomenul predtym - ten rychly presun,to ma zatial najviac fascinovalo ale pozoroval som taky rychly presun len raz /silno svietiaci dost velky objekt !! vychadzajuci z poza Martinskych holi priamo na nocnu oblohu letiaci pomerne rychlo ako lietadlo - mozno aj rychlejsi presun az to pomaly v dialke zaniklo (vtedy ziadne blikanie)- inac tento objekt ma strasne pomaly presun v nocnych hodinach, vcera napriklad som videl tieto 2 utvary od cca 21.00 hod do 11.30 hod, ked z nocnej oblohy sa presuvali pomaly a zanikli tieto utvary za kompcami Martinskych holi /v blizkosti vysielacov/, ale z casovym odstupom medzi sebou cca 1 hod.
Este 1 pozoruhodnost je, kedze sa casto pozeram smerom na Martinske hole /smer vysielace/, v roznych miestach kopcov a niekedy v rychlom casovom slede za sebou sa v tychto nocnych hodinach /21.00 - 24.00/ zobrazi na par sekund velmi silna ziara a zanikne, neviem, ci to suvisi s tymito utvarmi. Je to vsetko take zahadne, ale zaujimave a urcite to ma vysvetlenie. Som v tomto smere uplne laik, mozes mi prosim opisat, ako vyzera nejaka druzica pozorovana volnym okom - je to takyto svietiaci objekt, ktory sa moze pohybovat aj pomerne rychlo, ako som raz pozoroval?

Späť na diskusiu