Kniha návštev

Dátum 12.05.2014

Vložil Pharmg

Titulok Good info

Odpovedať

Very nice site!

Dátum 10.05.2014

Vložil Smithe

Titulok John

Odpovedať

I am no longer sure the place you're getting your info, but great topic. I needs to spend a while studying much more or understanding more. Thanks for wonderful info I was on the lookout for this info for my mission.

Dátum 04.12.2013

Vložil Davidek

Titulok Máte rádi vtipy?

Odpovedať

Tady jeden vtípek pro milovníky fyziky:

Pan učitel v hodině fyziky se zeptá žáků:
"Víte děti jak pomocí vody získáme světlo?"
A Pepíček vykřikne:"Stačí umýt okna pane učiteli!"

Dátum 19.08.2012

Vložil KOL3C'K0

Titulok Obloha

Odpovedať

No tueto astronomicke javy su zaujimave netreba hned hovorit o ufo kedze zvykne byt vidno rychlo rotutujuci trojuholnik. Dnes som videl nieco velmi rychlo letiaco celkom pekne ziariace ale akoby to zhasinalo Pracdepodobne sa jednalo o zhorenie telesa v atmosfere. To si myslim. Videl som to 2 sekundy.

Dátum 20.02.2012

Vložil PetraK

Titulok nášteva pozorovateľne - zaujímavý podvečer

Odpovedať

Videli sme ďalekohľad, aj antény červené, videli sme nočný vesmír, aj planéty vzdialené. Máme nový cieľ výpravy ku vesmíru zo školy. Veľmi pekne ďakujeme za zábavné úlohy! Deti s rodičmi a pani učiteľkou.

Viac tu: https://prvaci-mudraci.webnode.sk/

Dátum 28.01.2011

Vložil Lulu

Titulok Hviezda

Odpovedať

No hviezdy su paradna, zaujimava a krasna vec alebo veci...viem ze hviezdy blikaju alebo sa to tak zda...dnes v noci som videla hviezdu blikat na cerveno modro dost dobre vidirelne to bolo volnym okom a nechapala som Policajna hviezda.Stalo to na mieste nezmylila som si toz nicim keby daco...cerveno modro sila :)

Dátum 30.01.2011

Vložil Poslik

Titulok Re:Hviezda

Odpovedať

Ahoj Lulu :) Mohlo sa jednať o takzvanú scintiláciu, čo je jav, ku ktorému dochádza pri prechode svetla zemskou atmosférou. Podľa premenlivých atmosférických procesov dochádza k filtrovaniu určitých vlnových dĺžok svetla a tak sa niekedy môže zdať, že objekty blikajú. Tento jav je najvýraznejší na horizonte... Bližšie info určite radi podajú kamaráti vo hvezdárni alebo sa nájde na nejakej múdrej stránke ;)

Dátum 31.01.2012

Vložil Andrej

Titulok Re:Hviezda

Odpovedať

Jo jo, to aj ja občas vídavam. Tak ako bolo spomenuté, svetlo sa prechodom cez atmosféru rôzne láme, čo okrem scintilácie vytvára niekedy aj farebnú šou :)

Dátum 07.06.2010

Vložil Ján Király

Titulok Trojuholník

Odpovedať

Zdravim vas....sme skupinka pozorovatelov z Malej IDY....v skratke, videli sme toho mnoho a nepochybujeme o existencii inej civilizacie, to potvrdilo aj nase videnie trojuholnika okolo siestej v noci v zime....boli sme piati a ma e to aj na videu ale len hlas kedze sme kamera nebola infra....kazdy sme videli jasne tri svetla ktore sli rovno na juhozapad akoby von z atmosfery...trojuholnik sa hybal akoby na mieste okolo jednej osi a pritom sa pohyboval do jedneho smeru...proste rotucuji trojuholnik....tot vse...odpoved mi prosim zaslete na jnkiraly5@gmail.com ak ma chcete kontaktovat...vdaka...

Dátum 25.03.2010

Vložil viktor

Titulok zaujimavy web

Odpovedať

najlepsia ceska astrofotogaleria:
https://www.astrofotky.cz/

Pridať nový príspevok